Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva försäljning av tjänster inom event och restaurang, stug- och rumsuthyrning samt därmed närliggande verksamhet.
| 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 396 | 5 393 | 6 899 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 935 | 1 055 | 1 432 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 930 | 1 046 | 1 362 |
| Årets resultat (tkr) | 733 | 828 | 1 078 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 082 | 3 604 | 6 287 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 3 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 396 | 5 393 | 6 899 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 935 | 1 055 | 1 432 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 930 | 1 046 | 1 362 |
| Årets resultat (tkr) | 733 | 828 | 1 078 |
| TILLGÅNGAR | 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 699 | 625 | 2 622 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 383 | 2 979 | 3 665 |
| Tillgångar (tkr) | 2 082 | 3 604 | 6 287 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 498 | 2 764 | 2 436 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 21 | 3 101 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 584 | 818 | 749 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 082 | 3 604 | 6 287 |
| 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-03* | 2025-03* | 2024-03* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 3 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 198 | 2 697 | 2 300 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 21.3% | 19.6% | 20.8% |
| Soliditet | 72.0% | 76.7% | 38.8% |
| Kassalikviditet | 228.9% | 350.6% | 457.5% |
Bolaget ska bedriva försäljning av tjänster inom event och restaurang, stug- och rumsuthyrning samt därmed närliggande verksamhet.